сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 80
home Скопје

Повеќе улици во општина Карпош утре ќе останат без вода

Повеќе улици во општина Карпош утре ќе останат без вода

Од ЈП Водовод и канализација известуваат дека на ден 25.09.2020 (петок) поради уличен дефект ф – 80 мм., на  ул. Варшавска бр.8, прекинато водоснабдување од 08:30 часот ќе имаат корисниците на ул. Варшавска, Хелсински, Ташкенска,  Мексичка,  Хаванска до завршување на дефектот. (општина Карпош)

Коронавирус