среда, 28. септември 2022. Вести денес: 76
Во живо

Изјава на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

home Скопје

Повеќе улици во Кисела Вода денес без струја

Повеќе улици во Кисела Вода денес без струја

ЕВН информира дека поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, денес без електрична енергија ќе останат неколку улици во Кисела Вода.

Станува збор за корисниците од  ул. Наум Охридски и дел од улиците: Чедомир Кантрџиев, 474, Банско, Милан Мијалковиќ, Магленска и Мариовска кои ќе немаат електрична енергија од од 08:30 до 15:00 часот.

Коронавирус