среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 163
home Скопје

Повеќе улици од општина Центар утре ќе останат без струја

Повеќе улици од општина Центар утре ќе останат без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД е добиено известување дека, на ден 23.03.2019 година  (сабота) без електрична енергија ќе останат:

-во периодот од 09:00 до 13:00 часот, дел од корисниците од ул. Леринска од бр. 53 до бр. 70, ул. Леринска од бр. 101 до бр.107 (непарни броеви), ул. Стрезовска од бр. 20 до бр. 32 (парни броеви), ул. Стрезовска од бр. 53 до бр. 59 (непарни броеви), делот од ул. Козле во близина на Германска Амбасада, „Германска Амбасада“ и Фирма „Ладење“. ( општина Центар )

Најнови вести

Локални избори 2021