среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Скопје

Повеќе улици и објекти во Центар утре без вода

Повеќе улици и објекти во Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добиено е известување дека на ден 27.10.2020 година ( вторник ),поради промена на 2 затварачи од Ф-80 мм и Ф-150 мм на крстосницата на улиците: Ацо Караманов/ Питу Гули, без водоснабдување од 09:00 часот до 12 часот ќе останат корисниците на дел од Ацо Караманов , Питу Гули, дел од Партение Зографски, Димитар Пандилов, Капиштец, Ганчо Хаџипанзов, дел од Загребска и објектите на основното училиште и детската градинка “ Кочо Рацин“. (општина Центар)

Коронавирус