сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 96
home Скопје

ПОТОП ВО КИСЕЛА ВОДА: Улиците станаа реки по дождот (ФОТО)

ПОТОП ВО КИСЕЛА ВОДА: Улиците станаа реки по дождот (ФОТО)

Обилните врнежи од дожд кои претпаднево го зафатија Скопје, предизивикаа поплавување во одредени општини.

На социјалните мрежи се објавуваат фотографии од Кисела Вода на кои се гледа дека улиците се претворени во реки по врнежите.

Повеќе погледнете во продолжение.

Коронавирус