петок, 3. декември 2021. Вести денес: 74
Во живо

Мицкоски во Прилеп на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

home Скопје

Последно лето за дискотеките во парк: Сите ќе бидат срушени поради новиот забавен парк

Последно лето за дискотеките во парк: Сите ќе бидат срушени поради новиот забавен парк

Летните дискотеки во Градскиот парк ќе се уриваат и на нивно место ќе се наоѓа новиот забавен парк, објавува СДК.МК.

Според проектот, паркот ќе биде на површина од 26.000 метри квадратни, односно освен просторот на сегашниот луна парк, ќе се прошири и на местото на летните дискотеките. Поголема површина за новиот забавен парк како што објаснуваат од кабинетот на градоначалникот Шилегов е потребна бидејќи во него нема да има реквизити само за деца, туку и адреналински содржини за возрасни.

Како што најави Шилегов на презентацијата на проектов летово ќе почне постапката за проектирање и набавка на реквизитите, што значи на есен ќе се уриваат дискотеките.

Целата вест прочитајте ја на СДК.МК.

 

Коронавирус