понеделник, 17. февруари 2020. Вести денес: 110
home Скопје

Порака од младите до Шилегов: Во Скопје се дише само со маска (ФОТО)

Порака од младите до Шилегов: Во Скопје се дише само со маска (ФОТО)

Младите му испраќаат порака на градоначалникот Петре Шилегов за големото загадување во Скопје.

Како симбол на пораката која му ја испраќаат, едно момче застана пред бараките на Град Скопје, носејќи заштитна маска.