четврток, 4. јуни 2020. Вести денес: 46
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Поради еден дожд колабираше цела населба: Усје под вода, канализацијата се излеа (ФОТО)

Поради еден дожд колабираше цела населба: Усје под вода, канализацијата се излеа (ФОТО)

Читател на КУРИР ни ги испрати овие фотографии од скопската населба Усје во Кисела Вода.

После дождот канализацијата не можела да издржи и ја враќала водата надвор.

Граѓаните сами се снаоѓаат со штетите.

Коронавирус