вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Скопје

Поради државниот празник „Св.Климент Охридски“- еве како ќе сообраќаат утре автобусите на ЈСП

Поради државниот празник „Св.Климент Охридски“- еве како ќе сообраќаат утре автобусите на ЈСП

Утре, среда кој е неработен ден поради државниот празник „Св.Климент Охридски“, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

Коронавирус