недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 58
home Скопје

Поради дефект- вечерва без вода корисниците на дел од оваа улица

Поради дефект- вечерва без вода корисниците на дел од оваа улица

Вечерва од 20:30 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од Бул.3-та Македонска Бригада, соопшти ЈП Водовод и Канализација – Скопје.

Прекинот е поради уличен дефект ф 200 мм на Бул.3-та Македонска Бригада спроти Раде Кончар и ќе трае до санирање на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија