среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Поради дефект утре дел од корисницте на булевар Јане Сандански ќе бидат без вода

Поради дефект утре дел од корисницте на булевар Јане Сандански ќе бидат без вода

JП Водовод и Канализација известува дека на ден 18.05.2022 поради уличен дефект Ф 100, на Булевар Јане Сандански прекинато водоснабдување ке имаат корисниците од висока зона од број 79,81,83,85 и 87.

Водоснабдувањето ке биде прекинато од 09.00 часот до завршување со санација на дефектот.

Коронавирус