недела, 12. јули 2020. Вести денес: 42
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Скопје

Поради дефект неколку згради на „Јане Сандански“ без вода

Поради дефект неколку згради на „Јане Сандански“ без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека денес поради уличен дефект ф-100мм на бул.Јане Сандански 39, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците зградите 37, 39, 41 и 43 на булеварот.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување.

Парламентарни избори 2020