сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 51
home Скопје

Поради дефект без вода корисниците од улицата „Мелничка“

Поради дефект без вода корисниците од улицата „Мелничка“

Поради дефект на приклучна цевка со пречник од 3/4 цол на улицата „Мелничка“, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица „Мелничка“.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 10:10 часот до завршување со активностите.

Коронавирус