четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 122
home Скопје

Полицијата вчера на теритотријата на општина Центар казни 126 возачи

Полицијата вчера на теритотријата на општина Центар казни 126 возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (27.02.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Центар изречени се вкупно 126 мерки, меѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, 14 за непочитување на брзината на движење.

Изречени се 13 мерки за возење под дејство на алкохол, три за нерегистрирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус