четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 120
home Скопје

Полицијата казни 113 скопјани, еве какви прекршоци направиле

Полицијата казни 113 скопјани, еве какви прекршоци направиле

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (30.07.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на град Скопје изречени се вкупно 113 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 38 санкции, 10 за возење без возачка дозвола, седум за управување возило под дејство на алкохол, четири за користење мобилен телефон за време за возење, четири прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли.

-Засилените акциски сообраќајни контроли продолжуваат. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта, велат од МВР.

Коронавирус