вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 23
home Скопје

По земјотресот е формирана оваа скопска населба: Дали знаете која е? (ФОТО)

По земјотресот е формирана оваа скопска населба: Дали знаете која е? (ФОТО)

По земјотресот, под управа на познатиот мексикански архитект Педро Рамирез Васкез во Јуни 1964 година е формирана познатата скопска населба Тафталиџе.

Коронавирус