недела, 24. октомври 2021. Вести денес: 33
home Скопје

Пинтија денеска без вода

Пинтија денеска без вода

Корисниците во скопската населба Пинтија денеска ќе бидат без вода поради дефект од Ф-125мм на ул.Саса 2.

Прекинот во водоснабдување ќе трае до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Локални избори 2021