вторник, 30. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

„Перо Наков“ денеска без водa

„Перо Наков“ денеска без водa

Без вода денеска од 10:25 часот се корисниците од улицата „Перо Наков“.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот со водоснабдување е поради дефект на приклучна цевка на бул.„Киро Глигоров“ бб (до Бриколаж).

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус