вторник, 28. март 2023. Вести денес: 100
home Скопје

Пајак службата по наредба на Златко Марин и Шилегов удри по џебот на аеродромци

Пајак службата по наредба на Златко Марин и Шилегов удри по џебот на аеродромци

Вечерва во општина Аеродром, по насока на градоначалникот Златко Марин и градоначалникот на град Скопје Петре Шилегов се креваат автомобили кај хотел “Русија”, пишува порталот Сигнал.мк.

Градоначалникот Златко Марин покрај тоа што го уништи секое паркче и парче зеленило по која беше препознатлива општината, должен е и да им обезбеди паркинг место на жителите на Аеродром, а не да им ги крева автомобилите од пред своите домови.

Жителите на Аеродром зошто токму тие се цело време на мета, иако во општината како што велат тие проблемот со паркирањето е преголем, како и дека на ова место претходно не се кревале автомоболи.

loading...