сабота, 29. јануари 2022. Вести денес: 0
home Скопје

Овие улици во Скопје во недела ќе останат без вода

Овие улици во Скопје во недела ќе останат без вода

Поради реконструкција на водоводна мрежа на ул.„Тодор Александров“ 38, на 28 ноември (недела), прекинатото водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од „Ацо Караманов“, дел од „Караорман“, „Периша Савелиќ“, „Ловќенска“ -подулици 3,5,7 ,9 и дел од „Загребска“, вклучително ЈЗУ Болница Козле, претседателските вили и сите дипломатски претставништа на наведените улици, соопштија од ЈП „Водовод и Канализација“.

Како што додаваат водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:00 часот до завршување со активностите.

Коронавирус