сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 20
home Скопје

Овие улици во Кисела Вода утре ќе бидат без вода

Овие улици во Кисела Вода утре ќе бидат без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 09.04.2021 година ( петок ) поради изведување на водоводен приклучок од Ф – 100 мм на ул. Мишко Михајловски бр.28 во населба Кисела Вода, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат корисниците oд:

– улица Мишко Михајловски, како и дел од корисниците од улиците Антон Попов и Дичо Петров. ( општина Кисела Вода )

Коронавирус