вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Најнов биланс: Во земјотресите во Турција и Сирија загинале повеќе од 3.000 луѓе, најмалку 15.500 повредени

home Скопје

Овие две улици во Ченто утре ќе бидат без вода

Овие две улици во Ченто утре ќе бидат без вода

Утре од девет часот без вода ќе бидат две улици во населбата Ченто.

Од ЈП Водовод добиено е известување дека поради поврзување на стара водоводна мрежа Ф-110мм на нова водоводна мрежа Ф-150мм на ул. Антон Велков и ул. Никола Карев во Ченто без водоснабдување од 9:00 часот ќе останат корисниците на истите улици, соопшти РЦУК-Скопје.