петок, 24. јануари 2020. Вести денес: 129
home Скопје

Оваа улица во Центар утре без вода

Оваа улица во Центар утре без вода

Поради дефект на затварач Ф-80 мм на улица Мирче Оровчанец меѓу броевите 5 и 7, утре, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улица Мирче Оровчанец во општина Центар.

Корисниците ќе бидат без вода од 09:00 часот до завршување на дефектот, информираат од ЈП Водовод и Канализација.