среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 19
home Скопје

Оваа скопска општина повторно е на врвот: Коронавирусот неконтролирано се шири во овие населени места

Оваа скопска општина повторно е на врвот: Коронавирусот неконтролирано се шири во овие населени места

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1350 тестирања, а регистрирани се 162 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-75, Куманово-14, Дебар-1, Штип-5, Прилеп-5, Тетово-13, Струга-1, Велес-2, Битола-5, Охрид-2, Кавадарци-2, Гевгелија-3, Струмица-10, Крива Паланка-3, Радовиш-4, Кочани-12, Пробиштип-1, Валандово-1, Виница-2, Свети Николе-1.

Активни случаи по општини Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје)

•Чаир – 56

•Гази Баба – 88

•Аеродром – 123

•Карпош – 99

•Центар – 118

•Кисела Вода – 96

•Ѓорче Петров – 55

•Бутел – 29

•Шуто Оризари – 17

•Студеничани – 8

•Сарај – 15

•Арачиново – 5

•Илинден – 33

•Сопиште – 3

•Чучер Сандево – 6

•Петровец – 5

•Зелениково – 2

•Странец – 10

•Нераспределен-7

Коронавирус