петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 25
home Скопје

Оваа скопска населба утре ќе биде без вода

Оваа скопска населба утре ќе биде без вода

Поради дефект на булеварот „Александар Македонски б.б“, утре во дел од населбата Автокоманда ќе биде прекинато водоснабдувањето.

Од 9.00 часот па се до завршување на работите, без вода ќе остане хотелот „Континентал“ како и корисниците од околните објекти во негова близина. (МИА)