среда, 29. март 2023. Вести денес: 136
home Скопје

Отворање на спортскиот центар кој го носи името на ракометарот Марко Божиновски

Отворање на спортскиот центар кој го носи името на ракометарот Марко Божиновски

Во скопската населба Ново Лисиче денеска ќе биде отворен спортскиот центар кој ќе го носи името на ракометарот Марко Божиновски.

На отворањето ќе присуствуваат претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и градоначалникот на општина Аеродром Тимчо Муцунски.

По завршување на настанот предвидени се изјави за медиумите.