сабота, 29. февруари 2020. Вести денес: 68
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Откачено македонско знаме срамно се вее како закинат партал во Бутел (ФОТО)

Откачено македонско знаме срамно се вее како закинат партал во Бутел (ФОТО)

Десетина дена ја следам оваа тажна ситуација во срцето на Бутел и си викам ајде веројатно ќе се реагира од надлежните, да не брзам. Како може да не им пречи откачено македонско знаме кое срамно се вее како закинат партал, прашува претседателот на општински комитет Бутел на ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски.