сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Осум автобуски линии ќе возат по друга траса од вообичаената во Бутел

Поради асфалтирање на коловозот на дел од булеварот „Христијан Тодоровски Карпош” во Бутел, од денеска автобуските линии 8, 47, 57, 57А, 59, 61, 47А и 71 ќе возат по друга траса од вообичаената, информираат од ЈСП.

Возилата од булевар „Христијан Тодоровски Карпош” ќе вртат лево по улица „Ферид Бајрам”, потоа десно по улица „Кемал Сејфула”, а оттаму секој по својата утврдена траса.

Се очекува времениот режим на сообраќање да трае седум дена, се наведува во соопштението од ЈСП.

Коронавирус