недела, 27. септември 2020. Вести денес: 105
home Скопје

Општина Илинден почнува со изградба на нова детска градинка во Миладиновци

Општина Илинден почнува со изградба на нова детска градинка во Миладиновци

Општина Илинден утре започнува со изградба на нова детска градинка во населеното место Миладиновци.

Според најавата, на настанот ќе присуствуваат министерската за труд и социјалана политика Мила Царовска и градоначалникот Жика Стојановски.

Коронавирус