недела, 5. април 2020. Вести денес: 103
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Општина Центар утре без вода

Општина Центар утре без вода

Поради промена на шибер вентил од Ф-3 цола на улица „Кирил и Методиј“ 48 во населба Центар, утре од 08:30 часот без водоснабдување ќе останат корисниците од блок 4, 5, и 6, Пасошко (МВР), Амбулантата на Железница и кулите 21, 23 и 25, во општина Центар, информираат РЦУК по добиената информација од ЈП „Водовод и Канализација“.

Од таму информираат дека прекинот ќе трае се додека не се санира дефектот.

Коронавирус