вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 93
home Скопје

Општина Бутел со финансиска помош за смејствата на настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

Општина Бутел со финансиска помош за смејствата на настраданите во автобуската несреќа во Бугарија

Денес на мој предлог советот на општина Бутел едногласно донесе одлука за доделување на 250 илјади денари парична помош за настраданите лица во сообракајната несреќа во Бугарија.

Нема зборови со кои може да се опише оваа трагедија која ни донесе немир и тага, пишува во својата објава на социјалната мрежа на Фејсбук градоначалникот на скопската општина Бутел Дарко Костовски.

Коронавирус