петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 61
home Скопје

Оние кои патуваат со автобус ова мора да го прочитаат- особено за во понеделник

Оние кои патуваат со автобус ова мора да го прочитаат- особено за во понеделник

Од ЈСП информираат дека во понеделник автобусите ќе сообраќаат по неделен, зимски возен ред.

-Ве информираме дека во понеделник, (12.10.2020 год) поради државниот празник 11 Октомври-Ден на народното востание, автобусите од јавниот превоз ќе сообраќаат по неделен, зимен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници, билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче кои ќе работат од 7 до 19.30 часот, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров, информираат од ЈСП.

Коронавирус