понеделник, 30. јануари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Од утре можни застои на автобусите на овој потег

Од утре можни застои на автобусите на овој потег

Од утре, 14.08.2018 година (вторник) до 3.09.2018 година, поради геодетски мерења и вадење кернови од страна на „Геинг“ (Друштво за градежништво, промет и услуги), на потегот на булевар „Партизански одреди“ од раскрсница со булевар „8-ми Септември“ до мостот „Обединети нации“ можно е забавување на протокот на јавниот превоз, информираат од ЈСП- Скопје.

-Автобусите и автобуските постојки ќе сообраќаат/функционираат вообичаено, но извесно е дека се можни одредени застои поради условите на терен. Ги молиме патниците за трпение, стои во соопштението од ЈСП.