среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 159
home Скопје

Од денеска паркинзите во центарот на Скопје се бесплатни

Од денеска паркинзите во центарот на Скопје се бесплатни

ЈП Паркинзи на Општина Центар ги информираше граѓаните дека по повод претстојните Велигденски празници од 26.04. (петок) до 29.04.2019 година (понеделник) паркиралиштата со кои стопанисува ЈП ПОЦ ќе бидат бесплатни за сите граѓани.

Редовната наплата за паркирање на паркиралиштата и издавање на договори во дирекцијата на ЈП ПОЦ ќе продолжи на 30.04.2019 година (вторник) со вообичаено работно време.

Коронавирус