вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 138
home Скопје

Од денеска до сабота посебен сообраќаен режим во Скопје

Од денеска до сабота посебен сообраќаен режим во Скопје

Од денеска до сабота (25, 26 и 27.03.2021) Министерството за внатрешни работи ќе преземе мерки за посебен режим на сообраќајот по сообраќајниците на поширокото централно подрачје на град Скопје, поради официјалната посета на Македонија на командантот на Здружените сили на НАТО за Европа, адмирал Роберт Бурк.

Секторот за внатрешни работи Скопје апелира до сите граѓани учесници во сообраќајот да се почитуваат наредбите кои ќе ги даваат униформираните полициски службеници.

Најнови вести

Коронавирус