петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 200
home Скопје

Од 10:00 часот без вода корисниците од две улици од Бутел

Од 10:00 часот без вода корисниците од две улици од Бутел

Поради промена на затварач (Шибер) од ф 100мм на ул.„Благоја Паревиќ“ бр.50 во Бутел, прекинато водоснабдување од 10:00 часот ќе имат корисниците од ул.„Благоја Паревиќ“ и ул.„Никола Малешевски“.

Корисниците од овие улици ќе немаат вода се до завршување на работите, информираат од Водовод. (МИА)

Локални избори 2021