сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 0
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Скопје

Ново осветлување во трговскиот центар во населбата Лисиче (ФОТО)

Ново осветлување во трговскиот центар во населбата Лисиче (ФОТО)

Трговскиот центар во населбата Лисиче доби целосно ново осветлување.

Старите и дотраени светилки се заменети со нови 108 лед-рефлектори и светилки, кои се и енергетски поефикасни.

За новото осветлување се издвоени 2 милиона и 200 илјади денари од општинскиот буџет.

-Општина Аеродром ќе продолжи и во иднина да се грижи за подобрување на условите за живот на своите жители, велат од општината.

Парламентарни избори 2020