вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 63
home Скопје

Нови животни во скопската Зоолошка градина (ФОТО)

Нови животни во скопската Зоолошка градина (ФОТО)

Скопската зоолошка градина ќе биде збогатена со нови животни.

-За првпат, Скопје ЗОО ќе биде дом на белоносести коати. Овие преслатки цицачи пристигнаа од Љубљана, а како вид потекнуваат од шумските предели на Централна и Јужна Америка. Коатите тежат до 4 килограми и со своите опашки многу потсетуваат на ракуните, стои на Фејсбук страницата на Зоолошката градина.

Коронавирус