среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 177
home Скопје

Нов пожар вечерва во Скопје- на ова место пожарникарите се борат со огнената стихија!

Нов пожар вечерва во Скопје- на ова место пожарникарите се борат со огнената стихија!

Активен пожар вечерва има во селото Коњаре, Општината Петровец, информираат од Противпожарната единица од Скопје.

– Пожар во село Коњаре, Општина Петровец. Работиме на терен. За повеќе информации ќе ве известиме подоцна, објави на Фејсбук страницата Противпожарната единица од Скопје.

Пожар денеска имаше и во близина на скопското село Бардовци кој, како што информираат од Противпожарната служба комплетно е локализиран.

Најнови вести

Локални избори 2021