сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 88
home Скопје

Нов бран вдомувања во локалната власт: Град Скопје вработува 25 лица

Нов бран вдомувања во локалната власт: Град Скопје вработува 25 лица

Нов бран вработувања во локалната власт. Агенцијата за администрација објави оглас за вработување на 25 државни службеници во Град Скопје.

Се бараат кандидати за раководители, советници, референти и соработници. Платите во зависност од работното место се движат од 15.663 денари до 28.277 денари.

Повеќе детали ТУКА.

Најнови вести

Локални избори 2021