петок, 14. јануари 2022. Вести денес: 92
home Скопје

Нормализирано водоснабдувањето на улица „Свети Наум Охридски“

Нормализирано водоснабдувањето на улица „Свети Наум Охридски“

Дефектот на улица „Свети Наум Охридски“ над Црквата Света Петка е саниран, известуваат од ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

Дополнуваат дека водоснабдувањето е нормализирано во 16:50 часот.

Коронавирус