недела, 26. мај 2019. Вести денес: 0
home Скопје

Невремето во Скопје остави огромни последици: Дрво уништи автомобил во Чаир (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Невремето во Скопје остави огромни последици: Дрво уништи автомобил во Чаир (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Според фотографиите кои може да се видат во Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ во скопското невреме по пад од дрво страдаше и еден автомобил во скопската населба Чаир.

Невремето денеска во Скопје предизвика вистински хаос во главниот град, на многу места паднати се дрва, неколку булевари и улици се поплавени.