среда, 2. декември 2020. Вести денес: 212
home Скопје

Невремето предизвика хаос во Скопје: Партизанска поплавена, паднати дрва во центарот на градот (ФОТО+ВИДЕО)

Невремето предизвика хаос во Скопје: Партизанска поплавена, паднати дрва во центарот на градот (ФОТО+ВИДЕО)

Големото невреме проследено со дожд, силен ветер, град и грмотевици кое го зафати Скопје предизвика проблеми во скопското подрачје.

Од УХМР информираат дека ветерот достигнал брзина и над 80 километри на час.

Поради невремето поплавен е дел од булеварот Партизанска во Скопје.

Невремето доведе и до паѓање на дрва во Градскиот парк и на улицата Илинденска.

Фото: Ѕид на сообраќајниот срам
Фото: Ѕид на сообраќајниот срам

Со колку силен интензитет беше краткотрајниот дожд покажува и едно видео објавено на Твитер.

Инаку, дрво се сруши и во Карпош, дрво кое оштети еден автомобил.

Коронавирус