недела, 12. јули 2020. Вести денес: 63
МЕГА БОМБА

Заев договора да паднат судски предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

home Скопје

Невреме во Ѓорче Петров, на улиците вода до колена (ВИДЕО)

Невреме во Ѓорче Петров, на улиците вода до колена (ВИДЕО)

Попладнево како што беше и најавено поголем дел од државава е под влијание на влажна и на нестабилна воздушна маса која се спушта од североисток и е со потекло од Црноморската депресија.

Најпогоден град е Битола, големото невреме предизвика материјални штети поточно се оштетени неколку возила поради пад на дрвја од силниот ветер.

Флоријан го поплави Ѓорче Петров, каде се споија небо и земја, а наврна толку многу што вода влегуваше во автомобилите.

Полиција им асистираше на возилата пренасочувајќи ги по заобиколни улици поради поплавите.

На повеќе места како и во скопскиот регион се појави пороен локален дожд, грмежи и засилен ветер, од нестабилност беше зафатена и североисточна и делови од источна Македонија.

 

Парламентарни избори 2020