понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 4
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Неколку улици во Скопје утре и задутре без струја

Неколку улици во Скопје утре и задутре без струја

Без струја утре од од 8:30 до 15 часот ќе останат корисниците од улицата „Борка Талевски“бр. 26 во Општина Центар.

Како што соопштија од Региналниот центар за управување со кризи на Град Скопје – РЦУК, прекинот со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Од РЦУК информираат дека без струја во вторник на 31 март од 8:30 до 13 часот ќе останат корисниците од улиците „Никола Добровиќ бр. 1 и 3 и „Народни Херои“ бр. 21, а од 12 до 15:30 часот корисниците од улицата Пушкинова бр. 11 во Општина Кисела Вода.

Коронавирус