петок, 30. септември 2022. Вести денес: 102
home Скопје

Неколку улици во Радишани денеска без вода

Неколку улици во Радишани денеска без вода

Без вода денеска од 9:30 часот се корисниците од улиците „АФЖ“, „Киро Димишков“, „Ѓоре Ѓоревски“, „1558“ и дел од долниот дел на Радишанска ул.30.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради уличен дефект Ф 250 мм на ул. „Радишанска“ карши школото .

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус