петок, 24. септември 2021. Вести денес: 134
home Скопје

Неколку улици во Кисела Вода останаа без вода

Неколку улици во Кисела Вода останаа без вода

Прекин во водоснабдување денеска имаат корисниците од улиците „Емил Зола“, „Виктор Иго“, „Дренак“, „Драга Стојановска“ и „Невена Георгиева Дуња“ во општина Кисела Вода, соопшти ЈП Водовод и канализација.

Причина за прекинот на водоснабдувањето, како што посочија, е штопирање на стара водоводна мрежа на улица „Емил Зола“.

Водоснабдувањето е прекинато во 12:20 и ќе трае до завршување со активностите, информираа од претпријатието.

Коронавирус