четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 9
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Неколку улици во Карпош денеска без вода

Неколку улици во Карпош денеска без вода

ЈП Водовод и канализација известува дека на ден 23.06.2022 година, (четврток )pПоради технички зафати во водоводната мрежа, (изведување на приклучок), на ул. ул. Панче Пешев бр. 7б,

-од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците: Панче Пешев, Римска , Бахар Моис, дел од Атинска, дел од Анкарска, Наум Евро и Њуделхиска. (Општина Карпош)

Коронавирус