среда, 14. септември 2022. Вести денес: 2
home Скопје

Неколку скопски улици утре без вода

Неколку скопски улици утре без вода

Прекин во водоснабдување утре од 8:30 часот ќе имаат корисниците од улиците „Димитрија Чуповски“, „11 Октомври“ и „Македонија“.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект во шахта од ф 2* на улица „Димитрија Чуповски“ бр.1.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Најнови вести

Коронавирус