вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 202
Во живо

Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Лисиче

home Скопје

Неколку фирми од општина Илинден утре без струја

Неколку фирми од општина Илинден утре без струја

ЕВН Македонија АД известува дека на ден 13.10.2021 година ( среда ) без електрична енергија ќе останат:

– во периодот од 08.10 до 10.00 часот, објектите на фирмите Ван Хоол, Дура 1, Дура 2, Мурат, Пурпласт и Герешајмер, како и уличното осветлување во зоната ТИРЗ 2. ( општина Илинден )

Локални избори 2021